Mediniai langai

Mediniai langai

Medis yra viena iš tobuliausių gamtos dovanų. Ši medžiaga yra artimiausia ir palankiausia žmonėms todėl naudojama konstrukcijose jau tūkstančius metų.

Medis yra gražu

Jo grožis susideda iš galybės faktorių – struktūros, unikalaus apskrito rašto. Medį yra malonu liesti ir jo panaudojimas didina viso pastato estetika. Jokia imitacija nepriklausomai nuo kokybės, negali atkartoti šio natūralaus grožio.

Didelė spalvų įvairovė – gaminant medinius langus galima išgauti didelę atspalvių įvairovę, todėl galime priderinti rėmų atspalvį prie vidaus ar išorės apdailos bei baldų. Be to naudojant skaidrius lakus ir spalvotus medžio konservantus galima išryškinti medžio tekstūrą.

Mediniai langai yra saugesni

Gaisro atveju, tirpdamas plastikinis langas išskiria pavojingas ir toksiškas substancijas. Degantis medis neišmeta tokiu pavojingu garų. Impregnavimo dėka, mediniai langai išlaiko jų laikomąją galią gaisro metu, iki kol stiklai sudūžta.

Medis yra artimas ir draugiškas žmonėms

Per amžius žmonės naudojo medį kaip statybinę medžiagą. Yra priežastis dėl ko mes einame pasivaikščioti į parką, kada norime atsipalaiduoti. Medis teikia draugišką mikroklimatą, sugerdamas drėgmės perteklių iš aplinkos, ir „atiduodamas ji atgal“ kai yra būtina.

Medis yra nežalinga aplinkai mežiaga

Mediniai langai gali būti beveik 100% perdirbti. Mediena gali buti naudojama kaip kuras šildymui, ar medžio drožliu plokščių gamybai. Po ištirpimo, stiklas ir aliuminis gali būti vėl naudojami produkcijai. Netgi ir neperdirbtas, medis biologiškai natūraliai suirs. Plastikas natūraliai neišsiskaido. Kartą įvestas i aplinka, jis liks ten amžinai.

Mediniai langai turi labai geras eksploatacines savybes

Klijuotos medienos langai pasižymi geromis statinėmis savybėmis, dėlto gali būti gaminami didelių gabaritų konstrukcijos.

Mediniai langai pasižymi geromis šilumos izoliacinėmis savybėmis

Naujos kartos klijuotos medienos langai, pagaminti iš 92 mm medienos tašo, gali būti montuojami ir į energetiškai efektuvius priskiriamus prie pasyvių namų būstus, tai yra šių langų šilumos laidumo koeficientas yra geresnis nei 0,7 W/m2K

Mediniai langai reiškia didesnes galimybes

Neįprastų formų langai dažnai gaminami iš medienos, nes ji struktūriškai tvirtesnė. Dėka to, neįprastų formų mediniai langai iš esmės gali turėti bet kokius matmenis, kuriuos riboja tik stiklo paketu dydžiai rinkoje ir jungiamųjų detalių stiprumas. Medis gali buti atnaujinamas

Medis gali buti atnaujinamas

Ištisais langų naudojimo dešimtmečiais, medis gali būti perdažomas daugybę kartų, siekiant jį priderinti prie dabartinio interjero ir fasado spalvų. Tai nėra įmanoma plastikinių langų atveju. Be to, nedideliu pažeidimu ar įbrėžimų atveju, medinius rėmus lengva nebrangiai pataisyti, o sugadintas plastikinis langas liks toks iki tol, kol bus pakeistas.

UAB „Marlanga“ siūlo platų klijuotos medienos langų pasirinkimą: 68mm, 78mm, 92mm pločio sistemas bei 68 mm ir 78 mm klijuotos medienos sistemas kaustytas aliuminiu.
Šiuos langus klientai gali rinktis pagamintus net iš keturių rūšių medienos: pušies, šorėjos raudonmedžio, maumedžio ir ąžuolo medienos. Trijų arba keturių sluoksnių klijuoto medienos tašo pagaminimo technologijos užtikrina konstrukcijų stiprumą ir patvarumą. Gaminių paviršius padengtas vandens pagrindu pagamintais dažais, kurie yra elastingi, nebijantys dažnų temperatūrinių svyravimų ir užtikrina aukštą kokybę bei tuo pačiu nekenkia aplinkai. Naudojama keturių sluoksnių padengimo sistema: kai visų pirma medienos tašas įmirkomas, taip mediena tampa atspari drėgmei, puvimui ir įvairiems kenkėjams, po to gruntuojama bei atliekamas pirminis ir galutinis dažymas, kas apsaugo medieną ir užtikrina patvarumą ir ilgaamžiškumą.

Pušis – gamta artima Jums

Pušis yra labai populiarus medis visoje šiaurinėje ir šiaurės-rytų Europoje. Mediena turi ryškiai geltona balana ir raudonai-rudą medžio šerdį, turi atskirus augimo žiedus. Pušis labai vertinama dėl labai geros terminės ir garso izoliacijos. Lengvo apdirbimo ir mechaninio tvirtumo dėka, pušis yra plačiai naudojama ivairiose konstrukcijose, baldų gamyboje ir dailidžių dirbiniuose.

Meranti – egzotika Jusu namuose

Šorėjos (Meranti) mediena dauguma vežama iš Malaizijos ir Indonezijos. Mediena rausvai rudos spalvos ir su tankiomis rievėmis, yra vertinama dėl didelio kietumo ir atsparumo drėgmei. Lengvai apdirbama ir nepaisant didelio dervų kiekio, netrukinėja. Dažniausiai naudojama konstrukcijose, kaip statybinė mediena, langų ir durų gamyboje.

Ažuolas – tvirčiausias iš tvirčiausių

Vertinga ir kilni didelio kietumo žaliava, stipri ir atspari įbrėžimams. Dėl savo savybių, mediena sunkiai apdorojama, bet savo ilgaamžiškumo dėka, gali būti naudojama gaminti langus, kurie tarnaus kartoms. Mediena yra tamsi, vientisos struktūros.